اهمال کاری چیست؟ چرا حتی در دقیقه 90 کار به تعویق می اندازیم؟

اهمال کاری چیست؟

به تعویق انداختن به این معناست که بدون هیچ دلیل موجهی، یک کار یا هدفی را که قبلاً به آن متعهد شده اید، به تعویق بیاندازید یا تکمیل نکنید و به جای آن، کاری را انجام دهید که اهمیت کمتری دارد. در ادامه با استایل خوب همراه باشید!

به تعویق انداختن کار با کلماتی مانند «به تعویق انداختن»، «به تعویق انداختن»، «به تاخیر انداختن»، «به تعویق انداختن» و «ترک تا آخرین لحظه» همراه است.

این می تواند با توجیهات و بهانه هایی برای اینکه چرا کار را انجام نمی دهیم یا به دنبال هدفی نمی رویم و با رفتارهای جایگزینی برای مشغول کردن ذهن و زمان ما همراه باشد.

اهمال کاری یک رفتار آموخته شده است و می توان آن را تغییر داد.

انواع اهمال کاری

بسیاری از ما هر از گاهی کار را به تعویق می اندازیم. و کاملا طبیعی است. این به دلایل زیادی رخ می دهد، اما اصلی ترین آنها این واقعیت است که مغز ما برای جلوگیری از درد، رنج و ناراحتی و جستجوی لذت طراحی شده است.

اما، 20٪ از مردم به تعویق انداختن مزمن هستند. این می تواند منجر به پیامدهای منفی در عملکرد کاری، روابط، زندگی و رفاه آنها شود.

اهمال کاری ریشه در طرز فکر و احساس ما دارد. نحوه درک ما از کارهایی که باید انجام دهیم، می تواند منجر به احساسات و احساسات ناخوشایند در مورد آن وظایف و اهداف شود، مانند اضطراب، ناامیدی، کسالت، ناامنی. اساساً، ما می خواهیم از احساس بد یا منفی خودداری کنیم، بنابراین خود کار را به تعویق می اندازیم.

به دست آوردن دیدگاه عمیق تری در مورد اهمال کاری و درک اینکه چگونه می توانیم با این رفتار مقابله کنیم مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای استایل خوب محفوظ است. (1399-1401)